Драги ученици 5/1, 5/2, 5/3 и 5/4,

Наставите да пажљиво пратите предавања на РТС-у. Ове недеље обнављаћете падеже.

С обзиром да смо те лекције већ урадили, предлажемо да телевизијске преносе искористите да се подсетите падежног система и процените своја знања. Уколико сте нешто и заборавили, не брините, Граматика и свеска за школски рад одличан су подсетник.

Ваше наставнице за ову недељу настављају са планираним градивом. Прва лекција је глаголски вид и у прилогу вам шаљемо презентацију. Неколико пута је прегледајте, а након тога прочитајте и стране 56. и 57. из ваших Граматика. Kад то урадите, отворићете Радне свеске и, уз помоћ презентације и Граматике, решавати задатке из Радне свеске на стр. 47. (ово није класичан домаћи задатак, већ задаци служе да проверите да ли сте разумели ново градиво).

Глаголски вид

Све што желите да нас питате и што није јасно из ове области моћи ћете да урадите путем мејла:

ученици 5/1 шаљу питања наставници Драгани Цукић на: dragana.cukic@skolaigk.edu.rs

ученици 5/2, 5/3 и 5/4 шаљу питања наставници Наташи Станојковић на: natasa.stanojkovic@skolaigk.edu.rs

Пуно здравља и успеха у раду,

наставнице Драгана и Наташа