Драги ученици 5/1, 5/2, 5/3 и 5/4,

Ове недеље ћете на РТС-у обнављати именице и придеве и приповетке „Поход на Мјесец“ и „Прва бразда“. Предлажемо да телевизијске преносе искористите да се подсетите градива и процените своја знања.

Ваше наставнице и ове недеље настављају са планираним градивом. У прилогу је упутство за роман Игора Коларова „Аги и Ема“. Упутство се састоји из три дела / странице, те тако и радите, први дан истражујте живот и дело аутора романа, други дан читајте роман, трећи дан гледајте филм. Све што је у упутству у другој боји јесте линк (ctrl+click) за истраживање, читање или гледање. Рок да то урадите је 05.04.2020. г.

У свеске за школски рад напишите оно што се од вас тражи у упутству о писцу и тезе из Читанке са 107. стр. (плави оквир). То није домаћи задатак који нам шаљете, домаћи задатак је да прочитате роман, сазнате ко је Игор Коларов и да се опустите гледајући филм. Дакле, ништа нам не шаљите, следеће недеље ћемо проверити како сте доживели и разумели „Агија и Ему“.

instr_5_agi_ema

agi_i_ema

Све што желите да нас питате можете да урадите путем мејла:

ученици 5/1 шаљу питања наставници Драгани Цукић на:

dragana.cukic@skolaigk.edu.rs

ученици 5/2, 5/3, 5/4 шаљу питања наставници Наташи Станојковић на:

natasa.stanojkovic@skolaigk.edu.rs

Пуно здравља и успеха у раду,

наставнице Драгана и Наташа