Драги шестаци,

Надам се да у овим отежаним условима ипак стижете да одговорите на све захтеве ваших наставника. Наша настава на даљину све боље функционише и скоро сви су се укључили.

У току недеље, гледајући ТВ часове, подсетићете се градива из правописа и граматике. Том приликом можете сами проценити своја знања, а ми морамо да наставимо са својим планом.

За ову недељу имате два задатка.

1. Жао ми је што ћете  следећу лекцију из књижевности морати сами да обрадите. Прочитајте из читанке одломак из приповетке Лето лепог белца, Вилијема Саројана. Затим запишите у школске свеске: род, врсту, тему, време и место радње, ликове, поруке, форме изражавања и сл. Како иначе радимо на часу.

Ово је за вас школски рад и не треба ми слати. Све што вас занима можете ме питати  путем имејла.

У обради овог текста може вам  помоћи и следећи линк:

2. Други задатак се налази у прилогу – Домаћи задатак.

Домаћи задатак
Пратите и даље ТВ часове и упутства на сајту школе.

Будите здрави и вредни!

Ускоро следи лекција број 5.

Наставница Мира