Ученици треба да прочитају и науче лекцију из уџбеника 1.Појава обласних господара и успон босанске државе стране 113,114,115 ,затим 2.Српске земље и османска освајања стране 124,125,126,127 и лекцију 3.Држава кнеза Лаѕара и битка на Косову стране 128,129,130,131,132.Треба да погледају предавања на РТС Османлије и њихов почетак освајања на Балкану емитовано на ртс-3 30.3. и предавање Моравска Србија у борби са Османлијама емитовано 6.4.2020.Ради лакшег препознавања и разумевања епохе може се погледати филм Косовски бој уз напомену да је филм уметничко дело и не одражава у потпуности историјску истину.  и да до петка 17.априла одговоре на следећа питања:

1.Како је Твртко први постао краљ Срба?

2.Како је била организована османска војска?

3.Какве су биле обавезе турских вазала?

Молио бих ученике и родитеље да у насловима мејла обавезно напишу име и разред ученика и уколико шаљете фотографије домаћих оне буду усправне.Хвала.