Драги ученици петог разреда, поштовани родитељи,

1. Данас учимо футур I (пратимо наставу на РТС-у) и у прилогу вам шаљемо презентацију / лекцију. Неколико пута је прегледајте, а након тога прочитајте и стране 68. и 69. из ваших Граматика. Кад то урадите, отворићете Радне свеске и, уз помоћ презентације и Граматике, решавати задатке на стр. 54. од 34. до 38. задатка (ово није класичан домаћи задатак, већ задаци служе да проверите да ли сте разумели ново градиво).

2. У петак (24.04) у 17:30 радићете тест: глаголски вид, глаголски род, инфинитив, инфинитивна основа, презентска основа.

Напомена: презент, презент помоћних глагола, перфекат и футур I проверићемо у мају.

Будите поред рачунара / телефона пет минута пре заказаног теста, имаћете одређено време да решите тест, након чега ће линк бити уклоњен. Број поена са теста биће унет у картицу Активности у Ес дневнику. Ученици који не могу да раде тест у заказано време, јавиће нам мејлом разлог(е) да се договоримо за други термин.

Futur I

Све што желите да нас питате можете да урадите путем мејла:

Пуно здравља и успеха у раду,

наставнице Драгана и Наташа