Драги шестаци,

Надам се да пратите ТВ часове и обнављате градиво. Већина је проследила радове у вези са лектиром „Зов дивљине“ и за сваку су похвалу. Подсећам оне који нису да имају времена до краја недеље.

Настављамo са обрадом планираног градива. У прилогу вам је упутство за обраду две лирске песме „Плава звезда“ М. Антића и „Чудесни свитац“ Д. Ћосића.

Посетите и следећи сајт https://www.superskola.rs/ucionica/ .

Препоручујем вам да се припремите за решавање једног теста из књижевности у форми упитника следеће недеље. О термину ћете бити накнадно обавештени. Зато пратите сајт школе.

Искористите прилику да уз ТВ часове обновите градиво из књижевности. Ишчитајте текстове, обновите стилске фигуре, форме изражавања и остале књижевнотеоријске појмове које смо записивали у школске свеске. Имате на листићу подсетник.

Književnoteorijski pojmovi 6. r.

Lirske pesme – 6. r.

Резултати ће бити унети у картицу активности у ес дневнику.

Будите здрави и вредни!

Наставница Мира