Драги шестаци, поштовани родитељи,

Са свима вама полако приводимо крају школску годину која ће по много чему бити упамћена као изузетна. Ово учење на даљину је такође нешто ново што смо научили у овим необичним временима. Све похвале за моје ученике и захвалност родитељима на сарадњи.

Претпостављам да редовно пратите ТВ часове. Они су добар подсетник на пређено градиво, а понекад и добра обрада онога што нисмо стигли да урадимо у редовној школи. Такође се надам да ћете у седми разред донети довољно знања.
Ове недеље ТВ часови ће бити посвећени следећим лекцијама:
Никола Тесла: Моји изуми, Понављање и вежбање: Гласовне промене – одступања (изузеци), Бранислав Нушић: Аутобиографија, Ференц Молнар: Дечаци Павлове улице – домаћа лектира, Понављање и вежбање: Заменице. „Моји изуми“ је дело Н. Тесле на које треба обратити пажњу јер је то последњи текст који је требало обрадити ове школске године.
Наредне недеље на ТВ часовима ће се радити: Анђела Нанети: Мој дека је био трешња, Весна Алексић: Каљави коњ, Епика, систематизација и Лирика, систематизација.

Домаћих задатака више неће бити. Једини задатак вам је да још мало учите.
Као и до сада све што вас интересује можете ме питати путем мејла.

Будите вредни и одговорни!
Наставница Мира